УКРАЇНА
НАДВІРНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО – ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

восьмого скликання
(п’ятнадцята сесія, третє пленарне засідання)

РІШЕННЯ

від 10 березня 2022 року

№ 933-15/2021

Про звернення Надвірнянської міської ради щодо припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату

Заслухавши звернення міського голови та депутатів Надвірнянської міської ради до міністра культури та інформаційної політики України Ткаченка О.В., голів обласних військових адміністрацій України щодо припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України, відповідно до ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про правовий режим воєнного стану”,  міська рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення Надвірнянської міської ради до міністра культури та інформаційної політики України Ткаченка О.В., голів обласних військових адміністрацій України щодо припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України (додається).
  2. Звернення надіслати міністру культури та інформаційної політики України Ткаченку О.В., головам військових обласних державних адміністрацій.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Пекарського Т.М..

Міський голова

Зіновій АНДРІЙОВИЧ

Міський голова
Зіновій АНДРІЙОВИЧ

Додаток
Міністру культури та інформаційної політики України
Олександру ТКАЧЕНКУ
Головам військових обласних державних адміністрацій

ЗВЕРНЕННЯ

Надвірнянської міської ради щодо припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України

24 лютого 2022 року серед ночі, коли усі громадяни України спали, ворог у особі президента Російської Федерації віддав злочинний наказ здійснити напад на суверенну Українську землю. Українці прокинулись від жахіття повітряного бомбардування та обстрілу з усіх видів зброї своїх міст та сіл.

Вже чотирнадцять діб російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури України, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням авіації, балістичних ракет, артилерії, реактивних систем залпового вогню. Тисячі мирних громадян України вже загинули.

Останні дні показали, що це війна не лише проти України, але проти демократії, свободи та гуманності у всьому світі.

Українська держава та народ України стали жертвою імперських амбіцій тоталітарного режиму, що відродився на території Російської Федерації та загрожує цілому світу ядерною катастрофою.

В Україні Православна церква Московського патріархату протягом останніх років є частиною загарбницької російської політики і невпинним посібником тоталітарного режиму, який веде проти мирного українського народу кровопролитну війну. Московська патріархія повністю стала на сторону агресора та відверто обслуговує ідеологічні цілі цієї війни.
УПЦ (МП) активно працювала і працює на зрив європейської інтеграції України, ідеологи УПЦ (МП) сформулювали та постійно вдосконалюють концепцію «русского мира» в Україні.

Також УПЦ (МП) здійснює безпосередню ідеологічну підтримку так званої «спеціальної військової операції» на території України, сепаратизму, військових сепаратистських формувань, російських добровольців, яких священики церков Московського патріархату відкрито благословляли і благословляють на війну проти незалежної і суверенної держави Україна, української влади та українського народу, називаючи їх «хунтою», «бандерівцями», «фашистами». Непоодинокими є факти участі служителів УПЦ МП у злочинній діяльності російських військ, слугуючи для них інформаторами, навідниками, та провокаторами. В багатьох культових спорудах УПЦ МП виявлено склади зброї, алкоголю та пропагандистської літератури. Громадяни України через УПЦ (МП) є об’єктом державної пропаганди країни агресора, яка здійснюється через інформаційні ресурси УПЦ (МП) з метою зміни ціннісно-ментальних установок національної ідентичності українців.

Наведені приклади є тільки одиницями серед багатьох моментів діяльності злочинної структури УПЦ МП із брехливою назвою «українська православна церква». Здебільшого, українці бачать і розуміють, що московські попи мають далекий стосунок до християнства, а більше спрямовані на пропаганду кремлівського панування над нашою Батьківщиною.

Від імені Надвірнянської міської територіальної громади, від імені тих які воюють за свободу України та Європи, у пам’ять всіх хто вже загинув від російської агресії, ми закликаємо Вас припинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату, як такої, що несе загрозу національній безпеці України

Звернення підтримане на 15 сесії
Надвірнянської міської ради від 10.03.2022 р.