УКРАЇНА
НАДВІРНЯНСЬКА МІСЬКА РАДА
ІВАНО – ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

восьмого скликання
(двадцять перша сесія)

РІШЕННЯ

від 21 червня 2023 року

№ 1539-19/2023

Про звернення Надвірнянської міської ради

Заслухавши звернення депутатів Надвірнянської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення прийняття законопроекту №8401 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

вирішила:

 1. Схвалити звернення Надвірнянської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення прийняття законопроекту №8401 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (додається).
 2. Звернення надіслати Президенту України В.Зеленському, Голові Верховної Ради України Р.Стефанчуку, Прем’єр-Міністру України Д.Шмигалю.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Т.Пекарського.

 

Міський голова

Зіновій АНДРІЙОВИЧ

Міський голова
Зіновій АНДРІЙОВИЧ

Президенту України
Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Голові Верховної Ради України
Руслану СТЕФАНЧУКУ

Прем’єр-Міністру України
Денису ШМИГАЛЮ

ЗВЕРНЕННЯ

 1. У перші дні російської агресії, у березні 2022 року, Урядом було ініційовано, а Верховною Радою України прийнято рішення щодо суттєвого зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес, обмежено втручання в діяльність бізнесу з боку контролюючих органів під час дії воєнного стану. Це рішення дало можливість зберегти хоча б мінімальні доходи для мільйонів сімей, сотні тисяч робочих місць.

  Проте на початку 2023 року Кабінетом Міністрів України було розроблено та направлено на розгляд Верховної Ради законопроект №8401 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким передбачається внесення змін до Податкового кодексу України, законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Даними змінами пропонується фактично знищити систему підтримки і розвитку малого та середнього бізнесу, яка діє з початку війни. Зокрема, пропонується з 1 липня 2023 року скасувати:

  • можливість для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • можливість для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення проведення документальних перевірок; зупинення перебігу строків (строків подання податкової звітності, строків проведення перевірок, строків отримання податкової інформації контролюючими органами, строків проведення процедури адміністративного оскарження тощо), визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • незастосування штрафних санкцій за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій.

  Таким чином ми бачимо у пропозиціях Уряду не сприятливі, а навіть ворожі до малого та середнього бізнесу умови. У разі прийняття цього законопроекту тисячі підприємців, особливо з числа  внутрішньо переміщених осіб, будуть змушені припинити підприємницьку діяльність, ліквідувати робочі місця, що неминуче призведе до збільшення витрат на їх підтримку та утримання з державних соціальних фондів, які фінансуються за рахунок платників податків.

  Враховуючи вищенаведене, ми депутати Надвірнянської міської ради просимо не допустити прийняття законопроекту №8401 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Звернення підтримане на 21 позачерговій сесії Надвірнянської міської ради восьмого демократичного скликання від 21.06.2023 р.